Drukuj przepis

Sos żurawinowy


Jesień to czas zbioru żurawiny, a co można z niej zrobić ? Oto np. bardzo prosty sos dodający niezwykle wyrafinowanego smaku różnym mięsom począwszy od wołowiny poprzez drób a skończywszy na desereach a już mięsa indyczego nie wyobrażam  sobie bez tego sosu. Przepis po prostu  idealny.Składniki :

 • 200 gr świeżych owoców żurawiny
 • 2 łyżki miodu (np. wielokwiatowego)
 • sok z 1 słodkiej pomarańczy
 • 1 łyżka soku z cytryny
 • płaska łyżeczka cynamonu
Przygotowanie :
Do garnka lub wysokiej patelni wsypujemy opłukane owoce żurawiny razem z sokiem z cytryny, pomarańczy i miodem. Całość zagotowujemy, następnie zmniejszamy ogień i co chwilę mieszając redukujemy do uzyskania żądanej konsystencji sosu. 
Na koniec doprawiamy cynamonem, dla mnie płaska łyżeczka to idealna ilość.

Sos żurawinowy możemy podawać na ciepło oraz na zimno.

Uwagi:
Podczas zagotowywania owoce żurawiny pękają ale nie trzeba używać pokrywki


Jak zrobić idealny sos żurawinowy ? sos z suszonej żurawiny sos żurawinowy ze słoika do indyka prosty sos żurawinowy do kaczki do kurczaka żurawina owoce przepis mechanik w kuchni Jak zrobić do wołowiny do wieprzowiny do mięsa ananas cynamon miód How to make perfect cranberry sauce? dried cranberry sauce cranberry sauce from the jar to turkey simple cranberry sauce to the duck to the chicken cranberry fruits recipe mechanic in the kitchen How to make for beef to pork to meat pineapple cinnamon honey Как сделать идеальный клюквенный соус? сушеный клюквенный соус клюквенный соус из банки индейки простой клюквенный соус к утке к курице клюква фрукты рецепт механик на кухне Как это сделать для говядины свинины к мясу ананас корица мед polewa do lodów

Jak zrobić idealny sos żurawinowy ? sos z suszonej żurawiny polewa do lodów sos żurawinowy ze słoika do indyka prosty sos żurawinowy do kaczki do kurczaka żurawina owoce przepis mechanik w kuchni Jak zrobić do wołowiny do wieprzowiny do mięsa ananas cynamon miód How to make perfect cranberry sauce? dried cranberry sauce cranberry sauce from the jar to turkey simple cranberry sauce to the duck to the chicken cranberry fruits recipe mechanic in the kitchen How to make for beef to pork to meat pineapple cinnamon honey Как сделать идеальный клюквенный соус? сушеный клюквенный соус клюквенный соус из банки индейки простой клюквенный соус к утке к курице клюква фрукты рецепт механик на кухне Как это сделать для говядины свинины к мясу ананас корица медBrak komentarzy:

Prześlij komentarz